З історії села

Добра Федорівка зване" Федорівці" знаходиться над річкою Мурахвою,  була вона спочатку батьківщиною Мостовських, а потім маловідомої родини Кундеїв. Близько половини ХІХ століття перейшла до Орліковських і знаходилась в їх утриманні.
Перед самою Жовтневою революцією село купили Добро вольські.

Село є кордоном Шаргородського району сусідить із Жмеринським районом. Поселення, що дало дихання сучасному селу, виникло на початку 19 століття. Засноване серед лісів кріпаками- втікачами, одним із перших був Федір Горішний, звідси й бере назву хутір, а потім село.

Постановою  ВУЦВК і Ради  Народних комісарів УСРР від 3 червня 1925 року        « Про  ліквідацію губерній  і перехід  на триступневу  систему  управління » з 15 червня 1925 року  утворено  Федорівську  сільську  раду .

Гордістю села є його видатні люди, які прославились героїчними вчинками та трудовими досягненнями. Це такі, як Герой Соціалістичної праці Вільчинський Володимир Тадейович, знана в районі  та  області  людина  та інші.

За останнім переписом населення на 01.01.2011 року в селі проживає-803 чол.

Тут мирно існують жителі двох конфесій: провослані і католики. До речі, зерна католицької громади посіяні панами Орліковськими і Добровольськими, що  переїхали сюди з села Студенне Піщанського району разом з прислугою, що закріпила свій родовід на Федорівській землі.

Господинею села в час розкріпачення була жінка – Евеліна Орліковська і Федорівка подарована їй з " високого плеча" була весільним вінком. Панський будинок знаходиться на території парку- памя'тки садово-паркового мистецтва.

Римсько- католицька церква " Божого Милосердя " –священнослужитель отець Петро Лічняровський, налічується віруючих близько 70  чоловік.

Православна церква Різдва Пресвятої Богородиці- настоятель церкви отець Шеремета Авксентій Дмитрович . налічується віруючих близько 720 чоловік. В усіх храмах проводиться хрещення, вінчання, поховання.

На території села розміщено ПрАТ " Федорівське",  керівник Трач Р.В..,  філія ТОВ " Укрбілпродукт",  керівник Козлов М.М.. Завдяки ініціативі колишніх керівників  радгоспу  Околіта В.Т. та його попередника Дубчака Л.В. побудовано СЗОШ І-ІІІ ступенів на 197 місць і дитячий садок. .В селі функціонує фельшерсько - акушерський пункт, адміністративне приміщення де знаходиться контора ПрАТ  " Федорівське", сільська рада, будинок культури, бібліотека, відділ зв’язку.

В селі є два кладовища: старе і нове. На старому кладовищі є поховання ( склеп) родини панів Орліковських.

В  центрі села розміщений пам’ятник невідомому солдату. Де кожного року проходять мітинги та інші вшанування загиблих односельчан.